Nejnovější dokumenty

KM - 21. listopadu 2017
Zápis ze schůze KM JčŠS

Předvánoční shrnutí soutěží družstev

Jak skončili soutěže družstev v letošním roce se můžete podívat v následujícím přehledu.

V první lize západ má jihočeský kraj pouze jediného zástupce QCC České Budějovice. Po 4. kole klesli na sestupovou 10. příčku, ale pouze o bod na skóre. Doufejme, že v novém roce QCC zabere a bezpečně se udrží. Nejlepší výkony zatím předvádí Zdeněk Vybíral, který je zároveň se ziskem 3,5 bodů nejúspěšnějším hráčem ligy.

QCC České Budějovice   2222 ŠK Polabiny B
Vokáč Marek (Z) 2394F 0 - 1 2299F Vrána Jan (Z)
Miesbauer Jan (H,Z) 2272F ½ - ½ 2198F Jedlička Aleš (Z)
Novotný Michal (H,Z) 2265F 1 - 0 2176F Buločkin Martin (Z)
Vybíral Zdeněk (Z) 2222F 1 - 0 2111F Černý David (Z)
Cuhra Martin (Z) 2225F ½ - ½ 2217F Bujnoch Radek
Borkovec Milan (H,Z) 2212F 0 - 1 2271F Vařejčko Josef (H)
Richtrová Eliška 2217F 1 - 0 2220F Hošek Milan
Bostl František 2172F 0 - 1 2037F Ludvík Tomáš
  4 : 4    

Tabulka 1. ligy západ

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Bartoš Unichess 4 0 0 12 19.5 13
2. TJ Neratovice A 3 0 1 9 20.5 13
3. ŠK Dopravní podnik Praha 2 1 1 7 18.0 11
4. TJ Bohemians Praha 2 1 1 7 17.5 11
5. ŠK Sokol Vyšehrad 2 1 1 7 16.5 11
6. 2222 ŠK Polabiny B 1 3 0 6 18.0 11
7. TJ Slavia Hradec Králové 2 0 2 6 15.0 7
8. SK OAZA Praha 2 0 2 6 13.5 9
9. TJ Pankrác 1 1 2 4 16.0 8
10. QCC České Budějovice 1 1 2 4 15.0 9
11. TJ Neratovice B 0 0 4 0 12.0 4
12. ŠK JOLY Lysá nad Labem C 0 0 4 0 10.5 5

Ve druhé lize skupině C jsou tři zástupci jihočeského kraje ŠACHklub Písek, Sokol Tábor a Šachová akademie VŠTE České Budějovice, Písek po výhře 5:3 nad Unichessem se drží těsně nad sestupovými pozicemi, 2 body méně má VŠTE, která v posledním kole porazila těsně Tábor 4,5-3,5, kterému se ještě nepodařilo získat ani bod.

Unichess Výletná   ŠACHklub Písek
Jurčík Martin (C,Z) 2342F 0 - 1 2435F Jansa Vlastimil (H,Z)
Kuba Jindřich (V,Z) 2284F ½ - ½ 2395F Havlík Jan (Z)
Škára Vladimír (Z) 2245F 0 - 1 2325F Hausner Ivan (H,Z)
Bartoš Jan (Z) 2198F 0 - 1 2266F Miesbauer Jan (Z)
Pokorný Petr (Z) 2162F 1 - 0 2119F Stinka Jakub (Z)
Lamser Jan (Z) 2123F ½ - ½ 2079F Dolanský Lukáš (H)
Popper Tomáš (Z) 2020F 0 - 1 2091F Grill Roman (Z)
Koubová Anna Marie 1897F 1 - 0 2103F Pták Pavel (Z)
  3 : 5    

 

Sokol Tábor   VŠTE České Budějovice
Borkovec Milan (Z) 2201F ½ - ½ 2392F Vokáč Marek (H,Z)
Zeman Matyáš (Z) 2209F 1 - 0 2189F Richtrová Eliška (H,Z)
Růžička Aleš (Z) 2090F 0 - 1 2290F Novotný Michal (Z)
Ptáčník Pavel (H,Z) 2103F 0 - 1 2157F Kotál Václav (Z)
Mészáros Luděk 2094F 1 - 0 1975F Novák Martin (Z)
Jandl Vojtěch (H) 2029F ½ - ½ 1967F Rolinek Dominik (Z)
Hrubý Milan 2045F 0 - 1 1864F Rolinek František
Žilavý Jan 2049F ½ - ½ 1773F Hosnedl Matyáš
  :    

Tabulka 2. ligy C

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. TJ Spartak Vlašim 4 1 1 13 29.5 19
2. TJ Pankrác B 4 1 0 13 23.0 15
3. Unichess Výletná 4 0 1 12 21.5 14
4. TJ Dukla Praha 3 1 1 10 22.0 11
5. Sparta Kutná Hora 2 1 3 7 24.0 12
6. Klub šachistů Říčany 1925 2 1 1 7 18.0 10
7. Eurovia Praha 2 1 1 7 17.5 11
8. Gambit Jihlava 2 0 3 6 17.5 12
9. ŠACHklub Písek 2 0 3 6 17.5 8
10. Šachová akademie VŠTE České Budějovice 1 1 3 4 16.0 9
11. Sokol Kolín 0 1 4 1 17.5 6
12. Sokol Tábor 0 0 5 0 16.0 7

 

V 1. divizi se zatím nejvíce daří Strakonicím, které si počínají podobně suverénně jako Nový Bor v Extralize. Sestupem je naopak ohroženo Strakonické béčko a Český Krumlov.

Tabulka 1. divize

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. ČZ Strakonice A 5 0 0 15 32.0 28
2. Sokol Tábor B 4 1 0 13 23.0 16
3. DDM Písek 3 2 0 11 24.0 19
4. Spartak Sezimovo Ústí 2 2 1 8 23.0 15
5. Tatran Prachatice 2 1 2 7 23.0 16
6. QCC České Budějovice B 2 0 3 6 18.5 10
7. ŠK Český Krumlov 2 0 2 6 16.5 11
8. Sn Jindřichův Hradec 2 0 2 6 13.5 9
9. Traxler Veselí n.Lužn. 1 1 3 4 17.5 12
10. ŠS Bechyně 1 1 3 4 16.0 9
11. Šachklub Písek B 1 0 4 3 16.0 10
12. ČZ Strakonice B 0 0 5 0 9.0 2

Ve 2. divizi A jasně vede Sokol Tábor C bez ztráty jediného zápasového bodu a ve 2. divizi B QQC České Budějovice C o bod před VŠTE České Budějovice B.

Tabulka 2. divize A

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Sokol Tábor C 5 0 0 15 25.5 21
2. SK Sezimovo Ústí 3 1 1 10 22.0 13
3. Slovan Jindřichův Hradec B 2 1 2 7 22.0 15
4. Spartak Soběslav A 1 3 1 6 19.5 10
5. Šachový spolek Reality Horňák Bechyně B 2 0 3 6 18.5 12
6. ŠACHklub Tábor 1 2 2 5 19.0 12
7. TJ Jiskra Třeboň 1 1 3 4 17.0 12
8. ŠK Týn nad Vltavou 1 0 4 3 16.5 10

 

Tabulka 2. divize B

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. QCC České Budějovice C 4 0 1 12 22.5 17
2. VŠTE České Budějovice B 3 2 0 11 25.5 21
3. Spartak Kaplice 3 1 1 10 25.0 20
4. ČZ Strakonice C 3 1 1 10 23.0 16
5. ČZ Strakonice D 2 0 3 6 16.5 13
6. VŠTE České Budějovice C 1 1 3 4 17.5 14
7. DDM Pí­sek 1 0 4 3 13.0 9
8. Royal České Budějovice 0 1 4 1 17.0 12

Ve třetích divizích jsou tabulky velmi vyrovnané a určitě se bude bojovat až do posledního kola.

Tabulka 3. divize střed - stoprocentními hráči se 3 body jsou Pavel Šauer z Royal ČB B, Šimon Jakub Šimůnek z VŠTE ČB D a Beáta Havelková z QCC ČB C

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Royal České Budějovice B 2 1 0 7 11.5 10
2. Slávia České Budějovice 2 1 0 7 10.5 8
3. QCC České Budějovice E 2 1 1 7 10.0 9
4. Spartak Kaplice C 2 0 2 6 12.0 10
5. Spartak Kaplice B 2 0 2 6 9.0 7
6. VŠTE České Budějovice D 1 1 2 4 9.5 9
7. VŠTE České Budějovice E 1 0 1 3 6.0 6
8. VŠTE České Budějovice F 1 0 1 3 5.0 5
9. QCC České Budějovice F 0 0 4 0 1.5 1

Tabulka 3. divize východ - jediným 100% hráčem se všemi odehranými zápasy a 4 body na kontě je Martin Slabý ze Spartaku Soběslav B

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Slovan Jindřichův Hradec C 3 1 0 10 13.5 11
2. Spartak Soběslav B 3 1 0 10 13.5 10
3. Spartak Počátky 3 0 1 9 15.0 14
4. Sokol Tábor D 3 0 1 9 12.5 11
5. Traxler Veselí­ n.Lužn. B 2 0 2 6 11.0 7
6. ŠACHklub Tábor Mladí­ 2 1 0 3 3 6.5 6
7. ŠACHklub Tábor Mladí 1 0 0 4 0 5.5 5
8. ŠS Bechyně C 0 0 4 0 2.5 0

Tabulka 3. divize západ - po 4 kolech si 4 body připsal pouze Miroslav Hůlovec ze Sokolu Čkyně

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Sokol Čkyně 3 0 1 9 13.0 13
2. ŠACHklub Písek C 3 0 1 9 12.5 11
3. ŠK Olympia České Budějovice A 2 1 1 7 11.5 9
4. ŠK Blanský les 2 1 0 7 8.5 5
5. QCC České Budějovice D 2 0 1 6 7.5 6
6. ŠK Olympia České Budějovice B 1 2 1 5 10.0 8
7. DDM Písek D 1 0 2 3 6.0 4
8. ŠO TJ Tatran Prachatice B 0 0 4 0 6.0 3
9. ŠK Týn nad Vltavou B 0 0 3 0 5.0 3

Výsledky 5. kola 1. divize 10. 12.

ŠS Bechyně 1 - 7 DDM Písek
ČZ Strakonice A 6 - 2 Traxler Veselí n.Lužn.
Sn Jindřichův Hradec - QCC České Budějovice B
Šachklub Písek B 3 - 5 ŠK Český Krumlov
Spartak Sezimovo Ústí 6 - 2 ČZ Strakonice B
Sokol Tábor B - Tatran Prachatice

Výsledky 5. kola 2. divize A 16. 12.

TJ Jiskra Třeboň 3 - 5 SK Sezimovo Ústí
Slovan Jindřichův Hradec B 6 - 2 ŠK Týn nad Vltavou
Spartak Soběslav A - Šachový spolek Reality Horňák Bechyně B
ŠACHklub Tábor 3 - 5 Sokol Tábor C

Výsledky 5. kola 2. divize B 16. 12.

VŠTE České Budějovice B 4 - 4 ČZ Strakonice C
Spartak Kaplice - Royal České Budějovice
ČZ Strakonice D 2 - 6 QCC České Budějovice C
DDM Písek - VŠTE České Budějovice C

Výsledky 4. kola 3. divize střed 9. 12.

Spartak Kaplice C 1 - 4 VŠTE České Budějovice F
VŠTE České Budějovice D - QCC České Budějovice E
Royal České Budějovice B 5 - 0 QCC České Budějovice F
Slávia České Budějovice 4 - 1 Spartak Kaplice B

Výsledky 4. kola 3. divize východ 9. 12.

Spartak Soběslav B 3 - 2 Spartak Počátky
Sokol Tábor D - ŠACHklub Tábor Mladí 1
Slovan Jindřichův Hradec C 3½  - 1½  ŠACHklub Tábor Mladí 2
Traxler Veselí n.Lužn. B 4 - 1 ŠS Bechyně C

Výsledky 4. kola 3. divize západ 9. 12.

ŠK Olympia České Budějovice B - ŠK Blanský les
ŠACHklub Písek C 4 - 1 ŠO TJ Tatran Prachatice B
ŠK Týn nad Vltavou B 2 - 3 Sokol Čkyně
QCC České Budějovice D - ŠK Olympia České Budějovice A

 

Všem přeji hodně štěstí v novém roce nejen v šachových partiích!