Soutěže družstev skončily

První liga západ byla napínavá pro QCC České Budějovice až do posledního kola, kdy je ale čekal jeden z kandidátů na postup Dopravní podnik Praha, soupeři sice nic nepodcenili, ale QCC dokázalo uhrát remízu 4-4, když si cenné body připsali Jan Misbauer a Zdeněk Vybíral. 

ŠK Dopravní podnik Praha   QCC České Budějovice
Carlsson Pontus (C,Z) 2443F ½ - ½ 2390F Vokáč Marek (Z)
Neuman Petr (Z) 2443F 0 - 1 2261F Miesbauer Jan (H,Z)
Sergeev Vladimir (C,Z) 2406F ½ - ½ 2308F Novotný Michal (H,Z)
Plischki Sebastian (C) 2414F 0 - 1 2261F Vybíral Zdeněk (Z)
Burdalev Kirill (Z) 2355F 1 - 0 2205F Borkovec Milan (H,Z)
Rous Daniel (Z) 2197F ½ - ½ 2180F Richtrová Eliška
Přibyl Martin 2322F 1 - 0 2259F Tupý Martin
Adámek Zdeněk 2216F ½ - ½ 2138F Bostl František
  4 : 4    

 

Poř. 1. liga západ V R P Body Skóre Partie
1. Bartoš Unichess 7 4 0 25 52.0 34
2. TJ Neratovice A 7 3 1 24 55.5 36
3. ŠK Dopravní podnik Praha 6 4 1 22 51.5 32
4. TJ Slavia Hradec Králové 5 3 3 18 43.5 21
5. ŠK Sokol Vyšehrad 4 3 4 15 43.5 25
6. SK OAZA Praha 4 3 4 15 42.0 23
7. 2222 ŠK Polabiny B 3 5 3 14 44.5 23
8. QCC České Budějovice 3 4 4 13 41.5 23
9. TJ Pankrác 3 3 5 12 44.0 24
10. TJ Bohemians Praha 3 3 5 12 41.0 25
11. TJ Neratovice B 3 1 7 10 39.5 16
12. ŠK JOLY Lysá nad Labem C 0 0 11 0 29.5 10

 

Ve 2. lize C se nedařilo Šachové akademii VŠTE České Budějovice, která doplatila především na tříbodový systém, kdy si ze třech remíz odvezla pouze 3 body a skončila poslední, přestože Michal Novotný uhrál 6,5 z 11 a tím se umístil mezi prvními 10 nejlepšími hráči celé ligy.

Sokol Tábor i Šachklub Písek skončili ve středu tabulky na 6. respektive 7. místě, dělil je pouze bod na skóre.

Poř. 2. liga C V R P Body Skóre Partie
1. TJ Dukla Praha 8 2 1 26 50.0 29
2. TJ Pankrác B 7 3 1 24 48.0 30
3. TJ Spartak Vlašim 6 1 4 19 51.0 32
4. Klub šachistů Říčany 1925 4 5 2 17 49.0 29
5. Unichess Výletná 5 0 6 15 45.0 27
6. Sokol Tábor 5 0 6 15 44.0 24
7. ŠACHklub Písek 5 0 6 15 43.0 24
8. Sokol Kolín 4 2 5 14 44.0 21
9. Sparta Kutná Hora 3 4 4 13 44.0 21
10. Eurovia Praha 3 3 5 12 40.5 20
11. Gambit Jihlava 3 1 7 10 36.5 22
12. Šachová akademie VŠTE České Budějovice 1 3 7 6 33.0 18

 

Z 1. divize do 2. ligy suverénně postoupily Strakonice, které neztratily ani jeden zápasový bod. K jejich úspěchu výrazně přispěli i Milan Spal, který si připsal 10 bodů z 11 na 2. šachovnici, Václav Kotál na 3. získal 9 z 11 a na 1. desce si Adolf Lacina měl 8 bodů z 10.

Poř. 1. divize V R P Body Skóre Partie
1. ČZ Strakonice A 11 0 0 33 66.5 57
2. ŠK Český Krumlov 8 0 3 24 51.0 37
3. Sokol Tábor B 7 2 2 23 49.5 33
4. Tatran Prachatice 6 1 4 19 53.0 37
5. DDM Písek 5 3 3 18 44.5 33
6. QCC České Budějovice B 5 1 5 16 43.5 27
7. Spartak Sezimovo Ústí 4 3 4 15 43.0 25
8. Sn Jindřichův Hradec 3 3 5 12 37.5 21
9. Šachklub Písek B 3 2 6 11 38.5 27
10. ŠS Bechyně 2 3 6 9 39.0 21
11. Traxler Veselí n.Lužn. 2 2 7 8 38.5 27
12. ČZ Strakonice B 0 0 11 0 23.5 9

 

Postup ze 2. divize si vybojovalo VŠTE České Budějovice B a QCC České Budějovice C.

Poř. Skupina o postup V R P Body Skóre Partie
1. VŠTE České Budějovice B 5 2 0 17 36.0 27
2. QCC České Budějovice C 5 0 2 15 34.5 24
3. ČZ Strakonice C 4 2 1 14 35.0 26
4. Sokol Tábor C 4 1 2 13 31.0 23
5. Spartak Kaplice 3 0 4 9 22.5 15
6. SK Sezimovo Ústí 1 2 4 5 22.5 13
7. Šachklub Tábor 1 1 5 4 20.5 12
8. Spartak Soběslav 0 2 5 2 22.0 9

Nejlepším hráčem 2. divize skupiny o postup byl Michal Novotný z VŠTE České Budějovice B s 6,5 body ze 7 partií.

Nejúspěšnějším hráče ve 2. divize ve skupině o udržení byl Karel Brožek ze Slovanu Jindřichův Hradec s 5,5 body ze 7 partií, hned za ním byl stoprocentní pětibodový týmový kolega Pavel Ptáčník.

 

Poř. Skupina o udržení V R P Body Skóre Partie
1. DDM Písek 5 1 1 16 34.5 28
2. Slovan Jindřichův Hradec B 4 1 2 13 35.5 28
3. ŠS Reality Horňák Bechyně B 4 0 3 12 30.0 22
4. ČZ Strakonice D 4 0 3 12 26.0 17
5. TJ Jiskra Třeboň 4 0 3 12 26.0 16
6. ŠK Týn nad Vltavou 3 0 4 9 29.0 23
7. VŠTE České Budějovice C 2 0 5 6 22.5 16
8. Royal České Budějovice 1 0 6 3 20.5 15

Ve třetích divizích vystřídají ŠK Týn nad Vltavou, VŠTE České Budějovice C a Royal České Budějovice postupující Slávia České Budějovice, Slovan Jindřichův Hradec a Sokol Čtyně.

Poř. 3. divize - střed V R P Body Skóre Partie
1. Slávia České Budějovice 7 1 0 22 33.0 28
2. Royal České Budějovice B 7 1 0 22 30.5 28
3. Spartak Kaplice B 5 1 2 16 25.5 23
4. Spartak Kaplice C 4 0 4 12 19.5 16
5. VŠTE České Budějovice F 3 2 3 11 21.5 19
6. QCC České Budějovice E 3 1 4 10 14.0 13
7. VŠTE České Budějovice D 2 2 4 8 20.0 19
8. VŠTE České Budějovice E 1 0 7 3 11.0 9
9. QCC České Budějovice F 0 0 8 0 5.0 4

 

Poř. 3. divize - východ V R P Body Skóre Partie
1. Slovan Jindřichův Hradec C 6 1 0 19 27.5 24
2. Spartak Soběslav B 6 1 0 19 26.0 21
3. Spartak Počátky 5 0 2 15 24.0 21
4. Traxler Veselí­ n.Lužn. B 4 0 3 12 19.0 14
5. Sokol Tábor D 3 0 4 9 15.0 12
6. ŠACHklub Tábor Mladí­ 1 1 0 6 3 11.5 11
7. ŠACHklub Tábor Mladí­ 2 1 0 6 3 9.5 7
8. ŠS Bechyně C 1 0 6 3 7.5 4

 

Poř. 3. divize - západ V R P Body Skóre Partie
1. Sokol Čkyně 6 1 1 19 26.0 23
2. ŠACHklub Písek C 6 0 2 18 26.0 23
3. ŠK Blanský les 5 3 0 18 24.5 17
4. ŠK Olympia České Budějovice A 4 1 3 13 21.0 15
5. DDM Písek D 4 0 4 12 19.5 15
6. QCC České Budějovice D 3 0 5 9 13.0 10
7. ŠO TJ Tatran Prachatice B 2 0 6 6 19.0 13
8. ŠK Olympia České Budějovice B 1 2 5 5 15.0 10
9. ŠK Týn nad Vltavou B 1 1 6 4 15.0 10

Ve třetí divizi západ byl nejlepším hráčem Božetěch Sporka z ŠACHklubu Písek C s 6,5 body z 8 partií, ve skupině střed se stejným bodovým ziskem Pavel Theiner Royalu České Budějovice B. Ve třetí divizi východ získali hned 2 hráči ze Spartaku Soběslav 6,5 bodu ze 7 partií - František Vondrášek a Martin Slabý.