V sobotu 29.4.2023 uspořádal Chess club Písek v kulturním domě již 25. ročník šachového turnaje "O pohár starosty města Písku", který se hrál zároveň jako krajský přebor juniorek, juniorů, žen a můžů Jihočeského kraje v rapid šachu. Turnaje se zúčastnilo rekordních 130 hráček a hráčů z celé republiky, včetně dvou velmistrů Vlastimila Jansy a Petra Neumana.

Před zahájením turnaje předseda Chess club Písek Jiří Landa požádal o minutu ticha za nedávno zesnulého mezinárodního mistra Ivana Hausnera, který píseckému oddílu pomáhal s výchovou mládeže a i za něj hrál. Turnaj zahájil nový starosta Písku JUDr. Ing. Michal Čapek, kterého boje za šachovnicí zaujaly a setrval značnou část dopoledne. Chess club Písek si váží výrazné a dlouhodobé podpory města.

V turnaji zvítězil nejvýše nasazený hráč velmistr Petr Neuman před mezinárodním mistrem Josefem Přibylem, na 3 .místě se umístil FIDE mistr Tomáš Vojta. Bojům o krajského přeborníka kraloval Michal Novotný, který prohrál pouze ve čtvrtém kole s pozdějším vítězem. Zdeněk Vybíral skončil na druhém místě, díky prohře v posledním kole a smolné remíze v předposledním kole s Petrem Neumanem. Třetí skončil jeho oddílový kolega Milan Borkovec.

Vítěz mezi juniory – David Hák  Šachklub Tábor

První tři v celkovém pořadí – Josef Přibyl, Petr Neuman a Tomáš Vojta

Celý turnaj se v popředí pohybovalo několik jihočeských juniorů. Dan Pražák byl sice nejúspěšnější z nich, ale v současné době hraje ze ŠK Teplice. Krajským přebornákem se tak stak David Hák, který skončil na celkovém 16. místě. Hned za ním skončil po výborném výkonu Marek Garabik. Matěj Slabý prohrál po dlouhém boji v posledním kole a toho odsoudilo na konečné třetí místo mezi juniory.

První tři junioři

Matěj Slabý a Sebastian Placer

Přestože měli ženy startovné na turnaj zdarma, našla si bohužel na turnaj cestu jen jedna žena a jedna juniorka.