V sobotu 7. května se v restauraci Royal v Českých Budějovicích se sešlo 29 reprezentantů oddílů z Č. Budějovic, Tábora, Strakonic, Prachatic, Sezimova Ústí, Třeboně a Soběslavi. Hrálo se na 7 kol a po skončení všichni zúčastnění obdrželi krásné ceny. 

Také si převzali pamětní listy a byli pozváni na další ročník Májového turnaje 2023.

Zvítězil František Hostička , který osvědčil především v souboji s Alojzem Bartošem velký přehled a duchapřítomnost a o 1 vteřinu zvítězil. Tato výhra zřejmě rozhodla o pořadí na předních místech. Nemohu se nezmínit o Jirkovi Morákovi. Ačkoliv se neúčastnil 2 roky žádných soutěží předvedl excelentní výkon a pouze o půl bodu skončil na krásném 2. místě. Áda Lacina byl trochu zklamaný a po dvou porážkách od Hostičky a Procházky bral 3. místo. Také Zdena Sýkora sehrál velice pěkný turnaj a v silné konkurenci se posunul na 4 místo. Na turnaj přišli nasbírat zkušenosti naši mladí z SK Royal.

Určitě se jim atmosféra a celý průběh turnaje líbil. Pod taktovkou Ing. Petra Hostaši se švýcar rozjel a fungoval až do konečného 7 kola. Musím poděkovat také restauraci Royal za azyl a občerstvení pro účastníky.

František Beníšek