Chess club Písek pořádal v sobotu 1. června Krajský přebor v rapid šachu mládeže. Turnaj se konal v reprezentativních prostorách kulturního domu v Písku. Hrálo se v kategoriích HD8, HD10, HD12, HD14, Dorost (HD16+HD18).

Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol s tím, že kategorie Dorostu měla o pět minut kratší tempo (2x15min + 5s). Na turnaji se projevila herní vyzrálost účastníků jednotlivých kategorií. Spojená kategorie HD8+HD10 skončila nejdříve a teprve hodinu a půl poté dohrála kategorie HD14, kde už hráli vyspělí šachisté.

V kategoriích HD10, HD12 a HD14 se hrálo o postup na mistrovství ČR v rapid šachu mládeže. V postupové kategorii H14 došlo ke kuriózní situaci, kdy první dva nasazení hráči (Martin Tejnor a Alexander Gergor) spolu remizovali a měli po sedmi kolech nejen stejně bodů (6,5), ale i všechny pomocná hodnocení měli stejná. Rozhodl nakonec los, který se přiklonil k Alexandru Gregorovi z QCC ČB. V kategorii H12 potvrdil roli nasazené jedničky Marek Mrázik ze Šachklubu Tábor, který zvítězil také se ziskem 6,5 bodu. O půl bodu za ním skončil druhý nasazený Matyáš Hokr z VŠTE ČB. Poslední postupová kategorie chlapců H10 neměla jasného favorita. Nakonec překvapivě vyhrál Tadeáš Bostl z Chess club Písek, který věkem ještě patří do kategorie osmiletých. Druhým postupujícím se stal Kryštof Paulík z QCC ČB, který taktéž patří věkem do nižší kategorie. Oba chlapci získali 6 bodů. Tadeáš však vyhrál vzájemný zápas. V nepostupové kategorii H8 zůstal jediný chlapec Martin Jouja z Chess club Písek, tudíž se zároveň stal zároveň krajským přeborníkem pro tento rok. Velký boj se rozhořel o vítěze nepostupové kategorie Dorostenců, kde vše rozhodovalo až poslední kolo. Nakonec zvítězil Sebastian Steinbauer ze Šachklubu Tábor.


H8 -  Martin Jouja


H10 -  Kryštof Paulík, Tadeáš Bostl, Tomáš Dvořák


H12 -  Matyáš Hokr, Marek Mrázik, František Adam


H14 -  Martin Tejnor, Alexandr Gregor, Matyáš Hajíček


Dorostenci -  Lukáš Pícha, Sebastián Steinbauer, Adam Martinkovič

Kategorii dívek D14 hrála pouze Nela Martinkovičová ze Šachklubu Tábor a tak se stala automaticky krajskou přebornicí. Další postupová kategorie D12, nebyla obsazena vůbec, což není dobrá zpráva o stavu dívčího šachu v jihočeském kraji. Poslední postupové kategorii D10 bylo zastoupení dívek již lepší. Přebornicí kraje, a zároveň skončila třetí mezi hochy, se stala Samantha Kadlecová ze Šachklubu Tábor. Druhá skončila Agáta Postlová z VŠTE ČB. Obě dívky postoupily na MČR v rapid šachu. Kategorii D8 vyhrála Lucie Martinkovičová ze Šachklubu Tábor. Na druhém místě skončila Amanda Kadlecové ze stejného klubu. Kategorii Dorostenek suverénně vyhrála Markéta Mácová ze Šachklubu Tábor.


D8  -  Amanda Kadlecová, Lucie Martinkovičová


D10 -  Terezie Dušková, Samantha Kadlecová, Agáta Postlová


D14 - Nela Martinkovičová


Dorostenky - Marie Petrášová, Markéta Kadlecová, Ludmila Svrchokrylová 

Pavel Tejnor