Okresní turnaj O pohár ředitele Gymnázia Strakonice pro střední školy

Po velkém úspěchu únorového stejnojmenného turnaje (OPŘGS) určeného pro druhý stupeň ZŠ a nižší gymnázia se ve středu 19.4. konal ve školním klubu Gymnázia Strakonice také první ročník okresního přeboru dvojic reprezentujících tentokrát střední školy. Sedm kol na dvakrát patnáct minut bez přidávání sehrálo 24 družstev z místního gymnázia a střední průmyslové školy a také SPŠ Volyně. Turnaj opět překonal okresní rekord v počtu hráčů od roku 2009 a přiblížil se hranici svojí současné maximální kapacity. Při součtu počtu hráčů v obou kategoriích (94) se dokonce jedná o okresní turnajové maximum od roku 2005.

Číst dál: Okresní turnaj O pohár ředitele Gymnázia Strakonice pro střední školy

Turnaj o pohár ředitele Gymnázia Strakonice

V pondělí 20. února se ve školním klubu strakonického Gymnázia konal turnaj dvojic mládeže z druhého stupně základních škol a nižších gymnázií z okresu Strakonice. Hrálo se na sedm kol švýcarským systémem na dvakrát patnáct minut bez přidávání. Velmi příjemným překvapením byla účast - školy nominovaly celkem 23 dvojic. Zahrálo si tedy 46 šachistů a šachistek, kteří reprezentovali školy ze Strakonic, Vodňan, Blatné a Cehnic.

Číst dál: Turnaj o pohár ředitele Gymnázia Strakonice

Vánoční turnaj družstev zrušen

Vánoční turnaj školních družstev, který se měl hrát v Českých Budějovicích, je pro nízký počet přihlášených družstev zrušen. Černík

QCC Cup České Budějovice 2019

V sobotu 21.září pořádá QCC České Budějovice tradiční turnaj v rapid šachu a zároveň turnaj pro doprovod mladých hráčů (účastníci doprovodného turnaje musí být rekreační, neregistrovaní šachisté). Bližší informace v propozicích nebo zde.

Hledáme talenty

Šachová univerzita QCC České Budějovice pořádá v sobotu 13.dubna šachový turnaj pro začínající neregistrované žáky a registrované žáky s ratingem do 1100 Elo.