sobota 5.5.2018 od 8.00 hod. v hotelu Royal České Budějovice

Turnaj připravil výbor SK Royal za přispění Ing. Petra Hostaši. Propozice rozeslány všem členům Royalu a oddílům v kraji. Odkazy byly také uveřejněny na webu SK Royal a webu JšS. Výbor se několikrát sešel při přípravě tohoto turnaje.

Ceny pro všechny zúčastněné a krásný pohár pro vítěze zajistila Růženka Hochová. V pátek 4.5.18 okolo 18.00 hod. připravili Dáša Plojharová, Radek Jiřík a František Beníšek místnost pro celý turnaj. Přestavěli stoly, postavili šachovnice a šachové figury i hodiny. Označili šachovnice od 1 do 16 .

V sobotu 5.5.2018 začal turnaj prezentací a vybráním startovného,kterého se ujala Dáša Pojharová.

Celkem se prezentovalo 32 hráčů:

Turnaj v 9.00 hod zahájila Růženka Hochová, na technické a organizační věci upozornil Beníšek. Hlavní rozhodčí turnaje Ing.Hostaša provedl krátké proškolení z pravidel rapidu. Provedl rozlosování prvního kola a hráči sedli k šachovnicím. Rozlosování jednotlivých kol bylo Ing. Hostašou vždy v pěti kusech vytištěno a vyvěšeno. V průběhu turnaje byly k dispozici také průběžné výsledky. Ve 12.00 se podával pro přítomné guláš. Po obědě se dohrála poslední dvě kola.

Bojovalo se o druhé až třetí místo mezi Chvalem st. Z QCC ČB, CM Strašilem z Tatranu Litovel, Krbúšíkem z SK Sezimovo Ústí a Hájkem ŠK Přeštice. Škoda, že Pavel Kříha, který obsadil 6. místo – nejlepší reprezentant pořádajícího oddílu SK Royal, ztratil v prvním kole půl bodu s domácím Petrem Mazalem. První místo dosti suverénně držel mladý Matyáš Zeman, pouze remíza s Chvalem st. Vyhlášení výsledků bylo provedeno okolo 16.00 hod.

Vítězem se stal sedmnáctiletý Matyáš Zeman ze Sokola Tábor, který vyhrál 6 utkání a jedno remizoval.

První obdržel diplom a 1000 Kč, druhý - Chval st.diplom a 500 Kč a třetí Strašil diplom a 300 Kč. Ostatní od čtvrtého místa, dle pořadí si mohli vybrat věcnou cenu. Všichni mladí hráči dostali za účast také diplomy, které připravila Dáša Plojharová. Společně jsme se vyfotografovali a Růženka Hochová turnaj ukončila, zároveň všechny pozvala na 3. ročník turnaje v roce 2019.

Chtěl bych poděkovat za pomoc zejména Ing. Hostašovi, Dáše Plojharové, Růžence Hochové, Martinu Piskořovi a Radkovi Jiříkovi. Velký dík také patří majitelům hotelu za poskytnutí sálu a bezplatného občerstvení.

Mohu říci,že se turnaj líbil a do pokladny spolku přinesl 2200 Kč.

Ve Včelné 8.5.2018

Beníšek František