Dne 3. 11. 2018, na dušičky, se konal šachový turnaj Memoriálu Františka Zabloudila v Českých Budějovicích. František byl významný jihočeský funkcionář, zakladatel šachového oddílu TJ Silon Sezimovo Ústí a byl jedním ze třech zakládajících členů korespondenčního šachu v Čechách.

Takto jsme na něj vzpomněli a uctili jeho památku. Byl to netradiční turnaj, hlavně svým tempem na hru a prostorami, kde se konal. Účastnilo se celkem 39 hráčů, všech věkových skupin. Turnaj se mohl konat díky finanční podpoře Města České Budějovice. Místo pro turnaj bylo zvoleno záměrně v Café Hostel, protože je to šachová kavárna a nachází se v historických prostorách přímo v centru města. Oceněni byli první tři hráči, a to finanční částkou celkem 3.000 Kč. Příště určitě budou drobné ceny i pro ostatní účastníky turnaje.

Celkově hodnotím turnaj, jako vydařený. A sám osobně jsem byl strašně rád, že se ho podařilo uskutečnit a proběhl hladce. Dále jsem byl rád, i za drobnou kritiku, protože příště na základě poznatků se pokusím tento turnaj udělat ještě atraktivnějším a vyvarovat se nedostatků, které byly (ono ne vždy je podle představ pořadatele). Děkuji panu Ing. V. Ilkovi (ředitel ZŠ Nová) za úvod do turnaje, panu Durchanovi za rozhodčího, SK Royal za materiální podporu a Café Hostel za hrací prostory. Protože bez spolehlivých lidí se nedá udělat pořádná akce.

Na prvním místě se umístil pan Hostička František z ŠO TJ Tatran Prachatice, na druhém místě mladý talent Zeman Matyáš ze Sokola Tábor a na třetím místě zkušený jihočeský matador a vynikající trenér FM Lacina Adolf z TJ ČZ Strakonice. Všem děkuji za účast a poklidný průběh turnaje a snad někdy na dalším šachovém turnaji pořádaný ŠK Olympia České Budějovice Vás všechny rád uvidím. Výsledky z turnaje najdete na: http://chess-results.com/tnr377499.aspx?lan=5&art=1&rd=7.