Chess club Písek pořádal v sobotu 27. května Krajský přebor v rapid šachu mládeže. Turnaj se konal v reprezentativních prostorách kulturního domu v Písku. Hrálo se v kategoriích HD8, HD10, HD12, HD14, HD16+HD18. Na turnaji se projevila herní vyzrálost účastníků jednotlivých kategorií. Kategorie HD8 skončila nejdříve a teprve dvě hodiny poté dohrála spojená kategorie HD16+HD18, kde už hráli vyspělí šachisté.

V kategoriích HD10, HD12 a HD14 se hrálo o postup na mistrovství ČR v rapid šachu mládeže. V postupové kategorii HD14 se povedl Adamovi Šlechtovi (Šachklub Tábor) vyhrát s plným počtem 7 bodů ze sedmi partií. To samé se povedlo Martinu Tejnorovi (Chess club Písek) v kategorii HD12. V kategorii HD10 vyhrál Richard Haupt (QCC ČB) se šesti body. To samé se povedlo Davidu Marchalovi (TJ Spartak Kaplice) v kategorii HD8. Spojenou kategorii HD16+HD18 vyhrál Matěj Slabý (Šachklub Tábor), přestože patřil do kategorie HD16 a vítězem kategorie HD18 se tedy stal druhý v pořadí Maksym Velychko (Chess club Písek).